Четвер, 02.05.2024, 11:55
Вітаю Вас Гость | RSS

Сайт-портфоліо Іванії Ірини Григорівни

Каталог файлів

Головна » Файли » Кейс класного керівника » Години спілкування

Україна - моя Батьківщина. Урок класного керівника
03.04.2018, 19:52

Вчитель:  Є багато країн на землі
                      В них – озера, річки і долини. 
                      Є країни великі і малі,
                      Та найкраща завжди Батьківщина.

-    А що означає любити Батьківщину? (відповіді учнів)
-     А ще любити означає знати.  Чи добре  ви  знаєте  нашу Україну?

Кросворд «Чи знаєш ти Україну»
1.    Як називається герб нашої держави? (Тризуб).
2.    Які гори України ви знаєте? (Карпати).
3.    Як називається найбільша річка України? (Дніпро).
4.    Який птах є символом України? (Лелека).
5.    Столиця України? (Київ).
6.    Кущ-символ України? (Калина).
7.    Збірка віршів Т.Г. Шевченка? (Кобзар).

 Вчитель: Наш урок присвячений Україні.

Виступ учнів:         На світі багато чудових країн,
                                     Мені наймиліша, найкраща країна,
                                     Яка піднялася, мов Фенікс, з руїн,
                                     Безсмертна моя Україна.

Ти з давніх віків непокірна була 
І волю свою боронила невпинно. 
Нарешті збулося - її здобула 
Звитяжна моя Україна.

На землях твоїх неозорих степів
Живе працьовита і чесна родина,
Хвилюється колосом стиглих хлібів
Моя золота Україна.

В садах і дібровах в вечірні часи 
Чарує нас пісня дзвінка солов'їна 
І чути співочі дівчат голоси, -
Пісенна моя Україна.

Квітуй, мов калина, на плесами вод, 
Будь в дружбі і праці міцна та єдина. 
Хай буде щасливим твій вільний народ, 
Прекрасна моя Україно! 

Вчитель + карта
Україна — рідний край, де ми народилися. Могутньо котить до Чорного моря сиві хвилі найбільша річка України — Дніпро. Буйною зеленню шумлять на його берегах сади, ліси. Золотистим морем розливається безкраїми нивами жито-пшениця. На півдні нашу державу омивають теплі моря – Чорне й Азовське, є в нас гори – Карпатські й Кримські. Столиця України – Київ.
Простір землі, заселений українським народом, великий. Щоб його перетнути, потрібно пішки йти із заходу на схід 90 днів, долаючи щодня по 30 км.  Про етапи становлення України, її історію вам розкаже учений-історик Дмитро Лопатка

Учений-історик
Віддавна на території України існували держави скіфів, сарматів, готів та інших народів, але відправним пунктів української державності і культури вважається Київська Русь 9-13 століття.
Формування української нації припало на часи визвольної війни 1648-1657 років під проводом Богдана Хмельницького проти Речі Посполитої. Результатом війни стало заснування в України козацької держави – Війська Запорозького.
У 18 столітті козацька автономія була ліквідована Російським царатом. Під час української революції початку 20 століття постало декілька національних держав: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західно-Українська Народна Республіка.
У 1919 році відбулося возз’єднання українських земель, проголошено Акт злуки. У 1922 році Українська республіка ввійшла до складу Радянського союзу. Сучасна держава Україна утворилась в результаті розпаду Радянського союзу 1 грудня 1991 року. 

Вчитель  
Україна – унітарна держава, територія якої складається з 24 областей та автономної республіки Крим. Про різноманіття природних ресурсів Ви довідаєтесь від ученого-природознавця Дмитра Біди.
 
Учений-природознавець
Природно-ресурсний потенціал України поєднує у собі колосальні запаси корисних копалин і природно-рекреаційних ресурсів. Найважливіші мінерально-сировинні ресурси країни представлені такими копалинами: кам’яне і буре вугілля; нафта і газ; торф; залізні руди; марганець. Також Україна багата на такі корисні копалини: нікель, ртуть, титан, боксити, кухонна сіль, сірка, каолін, вогнетривкі глини, облицювальне каміння та інші.
Більша частина території України розташована у західній частині Східноєвропейської рівнини. Завдяки теплому клімату, гарному рельєфу і чорноземами, що є третиною світових запасів в Україні надзвичайно сприятливі умови для сільськогосподарського виробництва.
В Україні нараховується понад 70 тисяч річок та 20 тисяч озер. 9 мільйонів гектарів країни вкрито лісами, що становить 15% від її площі. 

Вчитель  
Україна — одна з найбільших держав Європи. За офіційною статистикою в Україні проживає 45,5 мільйонів осіб. За цим показником Україна займає 29 місце у світі. Оскільки це велика країна, то живуть у ній люди різних національностей, загалом понад 100 націй. 
Важливу роль у становленні націй відіграє мова, а детальніше про це розповість учений-лінгвіст Софія Головко.

Учений-лінгвіст
Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. Однак найголовнішою ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями поколінь. Народ без мови не існує, отже плекаючи рідну мову, ми зберігаємо душу свого народу. Якщо в народу відібрати його мову, він зникне, втративши культуру та історію. Ось як про це свого часу сказала Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову».
    Чи задавали ви собі коли-небудь питання, коли почала формуватися українська мова? Першооснови сучасної української мови були закладені приблизно одночасно зі становленням латинської мови. Ближче до сьомого століття українська мова вже більш-менш була схожа на сучасну, хоча вона і зазнавала чималих мовних впливів. Та наразі наша мова – одна з найрозвиненіших та найбагатших мов світу, чим ми не можемо не пишатися.


Вчитель   
Слава країни – це не лише її територія, мова, природні багатства, а головне – люди, які своїми здобутками прославляють країну на весь світ. Про них Вам розкаже учений-соціолог Оксана Фесенко.

Учений-соціолог
Тарас Григорович Шевченко – український поет, письменник, художник, громадський діяч, духовний батько сучасного українського народу.
Григорій Сковорода – педагог, поет, просвітитель, філософ, автор трактатів, байок, пісень.
Микола Лисенко, український композитор, автор опер «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Енеїда», автор дитячих опер і оперет.
Михайло Грушевський – історик, організатор української науки, професор, автор ілюстрованої історії України.
Борис Патон всесвітньо відомий вчений у сфері металургії і технології металів, академік, автор технології зварювання тканин.
Микола Амосов – видатний український лікар, вчений у сфері серцево-судинної хірургії.
Відомі українські спортсмени: Сергій Бубка (стрибки з жердиною), Лілія Подкопаєва (спортивна гімнастика), Оксана Баюл (фігурне катання), Яна Клочкова (плавання), Олег Блохін і Андрій Шевченко (футбол), Ірина Дерюгіна і Анна Бессонова (художня гімнастика).
Із сучасних зірок в усьому світі стали відомими українські співачки Руслана (Руслана Лежичко), яка в 2004 році виборола перемогу на конкурсі співаків Євробачення та Джамала, що перемогла на Євробаченні 2016 року.

Вчитель 
Україна славиться не тільки видатними постатями, а і неповторним культурним різноманіттям. Про це Вам розповість учений-культуролог Олександр Федосієнко.

Учений-культуролог
У кожного народу є свої національні здобутки. Вишивка, будучи, мабуть, одним з найдавніших способів оздоблення, нітрохи не втратила своєї чарівної привабливості і актуальності сьогодні. Придивіться і Ви побачите вишиванку хрестиком в інтер'єрі, а вишиті сорочки є  в гардеробах усіх українців. 
Вважається, що основне призначення вишивки — прикрашання одягу та насправді вишивки — це в першу чергу обереги від усього поганого, а кожен колір, кожна фігура у вишивці має своє значення.
Українська пісня та український танок — це частина духовного життя народу і вони не залишають його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідують за українцем від дитинства до старості. З піснею на вустах він не тільки відзначає свята, не тільки прикрашає народні обряди, а й також славить свої перемоги над ворогом. 

      Віртуальна подорож

Виступ учнів:       Мій край чудовий — Україна!
                                   Тут народились ти і я.
                                   Тут над ставком верба й калина,
                                    Чарівна пісня солов’я.

Все найдорожче в цілім світі,
Бо тут почався наш політ.
Цвітуть волошки сині в житі,
Звідсіль ведуть дороги в світ.

І найдорожча рідна мова —
Джерельцем радісно дзвенить.
І мила пісня колискова,
Чумацький шлях кудись зорить.

Усе найкраще і єдине,
І радощі усі, й жалі…
Мій рідний краю, Україно!
Найкраще місце на землі!

Моя славетна Україна, 
Земля незламних козаків, 
Була ти мужня і нетлінна 
На протязі значних років. 

Я живу в такій країні, 
Де Дніпро міцний реве,
 Де народ завжди єдиний 
Й визнання є світове.

А мова наша солов’їна 
Завжди лунає у серцях 
У патріотів України
По всім далеким манівцям!

Україно  моя  неозора,
 Дуже хочу тобі побажати, 
Аби  сяяли  радісно зорі,
Щоб хотілось схід сонця стрічати. 

Щоб  ліси  скрізь  шуміли веселі
Та щоб плівся гнучкий виноград, 
Щоб  сміялись  у  кожній оселі,
А  країна  цвіла,  ніби сад.

Краю мій, тобі сонця бажаю,
Аби хліб на  полях  колосився. 
Я  тебе  по  віночку впізнаю.
Щастя  всім  нам,  хто  тут народився.

Категорія: Години спілкування | Додав: Irina-Ivaniya
Переглядів: 540 | Завантажень: 0

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0